Home      Insta.Ling dla szkół

W mijającym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły już trzeci semestr z rzędu brali udział w programie Insta.Ling dla szkół. Wszystko zaczęło się już w ubiegłym roku z inicjatywy pani Moniki Trzęsowskiej, która w ramach zajęć z języka niemieckiego wdrożyła ten program jako pomoc i ułatwienie w nauce słówek. Od tego czasu dwukrotnie już przyznano jej w uznaniu osiągnięć Certyfikat Jakości Kształcenia.

Insta.Ling okazał się bardzo efektywnym narzędziem wspomagającym naukę języków, więc obecnie uczniowie korzystają z tego udogodnienia także do szybkiego i bezstresowego przyswajania słownictwa z języka angielskiego oraz ortografii języka ojczystego. Nauczyciel przydziela uczniom słówka powiązane z tematyką realizowaną na zajęciach, a uczniowie, korzystając z programu, codziennie powtarzają je w kilkunastominutowych sesjach w domu. Wyniki ich pracy są archiwizowane i zarówno uczeń jak i jego nauczyciel oraz rodzice na bieżąco otrzymują z systemu informacje o postępach. Nauczyciel może monitorować pracę uczniów, wie kiedy się logowali, ile sesji zrobili, w jakim zakresie opanowali materiał.

Uczniowie, którzy wyrobili sobie nawyk korzystania z tego narzędzia, szybko docenili jego efektywność, mierząc ją przede wszystkim swoimi ocenami. Szkoda tylko, że są też tacy, którym mobilizacja do systematycznej pracy nadal sprawia problem.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji programu Insta.Ling w przyszłym roku szkolnym!

Szczegóły programu Insta.Ling: