Home      Program" Przyjaciele Zippiego"

Z początkiem grudnia br. w naszej placówce ruszyła realizacja Międzynarodowego Programu Promocji Zdrowia Psychicznego dla dzieci  pod nazwą „Przyjaciele Zippiego”.  Ma on na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia młodszych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających  dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami.
Program został stworzony specjalnie dla dzieci o różnym poziomie umiejętności. Uczy dzieci jak radzić sobie z codziennymi problemami,  jak nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby radzenia sobie. Program zachęca również  do współpracy i pomagania innym dzieciom.
Jedną z ważniejszych cech programu jest to, że był tworzony jako program uniwersalny, w przeciwieństwie do innych programów, które koncentrują się na pomocy dzieciom doświadczającym konkretnych problemów lub trudności. Ten program może pomóc wszystkim dzieciom.
Program uczy dzieci:
·    Jak określać·     własne uczucia i jak o nich rozmawiać·
·    Jak mówić·     to, co chce się powiedzieć·
·    Jak słuchać·     uważnie
·    Jak prosić·     o pomoc
·    Jak nawiązywać·     i utrzymywać·     przyjaźnie
·    Jak radzić·     sobie z samotnością i odrzuceniem
·    Jak mówić·     przepraszam
·    Jak radzić·     sobie z prześladowaniem
·    Jak rozwiązywać·     konflikty
·    Jak radzić·     sobie ze zmianą i stratą, miedzy innymi ze śmiercią
·    Jak adaptować·     się do nowych sytuacji
·    Jak pomagać·     innym
Program składa się z sześciu części:
Uczucia
Komunikacja
Nawiązywanie i zrywanie więzi
Rozwiązywanie konfliktów
Przeżywanie zmiany i straty
Dajemy sobie radę

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pozytywnaedukacja.pl

Spotkanie z ZIPPIM!

Tego nikt się nie spodziewał! Na jedno z kolejnych spotkań przybył do nas patyczak ( być może Zippi) z rodziną! Wszyscy byli miło zaskoczeni. Dzięki uprzejmości rodziców jednego z uczniów – Michała Mokrzana, dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska stworzonku. Było bardzo interesująco! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację i przebieg spotkań.