Szkoła Podstawowa nr 23 w Kaliszu
im. Eligiusza Kor - Walczaka
Repetitio est mater studiorum
Szkoła Podstawowa nr 23 w Kaliszu, ul Sulisławicka 108 - 110, 62-800 Kalisz, 62-76 23 547, kom. 516 863 789 sp23kalisz@wp.pl
   Home      Osiągnięcia      Przedmiotowe
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 
 
 
12 czerwca 2015 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Kaliszu odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Konstytucji 3 maja, w którym uczennica klasy szóstej naszej szkoły - Natalia Czarnek zdobyła wyróżnienie.  

 
Konkurs ortograficzny
 
W listopadzie uczniowie naszej szkoły – Daria Pasternak, Maciej Wiatr i Anna Zawarska z klasy piątej brali udział w miejskim konkursie ortograficznym organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Daria, która zakwalifikowała się do kolejnego etapu,  1 grudnia bieżącego roku otrzymała wyróżnienie na szczeblu powiatowym. Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego


28 listopada cztery uczennice wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Były to: Daria Pasternak i Anna Zawarska  z klasy piątej oraz Karolina Piekarska i Natalia Sztukowska z klasy szóstej.


 Konkurs " Z ortografią za pan brat"
 
Nikola Sośnicka uczennica klasy VI zajęła pierwsze miejsce w etapie rejonowym konkursu "Z ortografią za pan brat" organizowanym przez kaliski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
 


KONKURS "MISTRZ ORTOGRAFII ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

w tym roku szkolnym już po raz trzeci odbył się konkurs ortograficzny przez p. M. Czarnek. Uczestnicy wykonywali różnorodne zadania, za które przyznawano punkty. Ci, którzy oddali wszystkie zadania, zakwalifikowali się do finału, w czasie którego rozwiązywali test wykazując się znajomością zasad ortografii oraz poprawnym zapisem. Suma punktów zebrana z poszczególnych zadań oraz testu pozwoliła na wyłonienie zwycięzców.
MISTRZEM ORTOGRAFII ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W KLASACH 2-3 ZOSTAŁ MICHAŁ KLIBER
MISTRZEM ORTOGRAFII ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W KLASACH 4-6 ZOSTAŁA NIKOLA SOŚNICKA 

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII KONOPNICKIEJ

DARIA PASTERNAK z klasy 4 uczestniczyła 16 maja 2014 r.w MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM IM. MARII KONOPNICKIEJ organizowanym przez ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 7 W KALISZU. Recytowała wiersze: "CHMURY" W. SZYMBORSKIEJ oraz "OJCIEC OBJAŚNIA" CZ. MIŁOSZA. 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS " OJCZYZNY POLSZCZYZNY" POD PATRONATEM PROF. J MIODKA.
 
Do części pisemnej etapu rejonowego zakwalifikowali się:
 
NIKOLA SOŚNICKA Z KLASY 6
BARTOSZ PASTERNAK Z KLASY 6
NATALIA CZARNEK Z KLASY 5
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali z części pisemnej ilość punktów, która pozwoliła im na przejście do etapu tzw. " MAŁEGO FINAŁU", który odbył się 15 maja 2014 r.
BARTOSZ PASTERNAK Z KLASY 6 został na " MAŁYM FINALE" wyróżniony.

KONKURS ORTOGRAFICZNY IM. MARII DĄBROWSKIEJ
 
NIKOLA SOŚNICKA oraz BARTOSZ PASTERNAK Z KLASY SZÓSTEJ brali udział w KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM IM. MARII DĄBROWSKIEJ organizowanym przez GIMNAZJUM NR 4 W KALISZU.
Konkurs odbył się 2 czerwca 2014 r. Uczniowie pisali dyktando- fragment prozy M. Dąbrowskiej.
 
NIKOLA SOŚNICKA ZDOBYŁA II MIEJSCE 
 
 
© Szkoła Podstawowa nr 23 w Kaliszu